Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në pjesën perëndimore dhe veriore do të ketë vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë e moderuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, si dhe me temperatura të larta për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/

Source link