Policia Bashkiake e Tiranës ka rrethuar këtë pasdite Teatrin Kombëtar, i cili ka kaluar zyrtarisht në pronësi të Bashkisë së Tiranës.

Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, ndërsa po kundërshtohet nga artistët, që janë në mbrojtje të godinës aktuale të teatrit.

Mësohet se policia ka ngjitur vendimin e qeverisë te dera e Teatrit Kombëtar, ndërsa iu ka kërkuar artistëve të lirojnë godinën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Source link