Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi pas prezentimit të punës së saj në raportin 100 ditorë në mbledhjen e sotshme të Qeverisë Kurti ka prezantuar projekte të ndryshme për Kulturë, Rini dhe Sport që kanë rezultuar gjatë mandatit të saj.

Dumoshi tha se uniteti i LDK-së dhe përgjegjësia e ministrave nga ky subjekt politik ka filluar mbarë dhe përfunduar ndershem dhe suksesshem, duke shtuar se veprat i çmojnë qytetarët e Kosovës.

Shkrimi i plotë:Source link