20:10, 13 Maj 2020

Një lokal është përfshirë nga zjarri afër Santesë në Prishtinë.

Përveç dëmeve materiale nuk dihet se a ka të lënduar.

Nuk dihen akoma shkaqet se si ka ardhur deri tek shpërthimi i zjarrit.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Shefi i Brigadës së Zjarrfikësve në Prishtinë Latif Zeka.

Në vendngjarjes kanë dalë policia dhe zjarrfikësit.

Source link