13:31, 13 Maj 2020

Miqësia tradicionale ruso-serbe nuk varet nga situata aktuale apo interesat afatshkurtra politike.

Kështu  tha sot drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq.

“Ekziston një miqësi tradicionale midis popujve tanë, forcuar nga marrëdhëniet e jashtëzakonshme midis presidentëve Aleksandar Vuçiq dhe Vladimir Putin, dhe kjo miqësi nuk varet nga situata aktuale ose interesat politike afatshkurtra”, tha ai në një intervistë për agjencinë ruse të lajmeve TASS, transmeton Klan Kosova.

Source link